Akkuyu NGS Proje Yarışması

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Akkuyu Nükleer A.Ş. iş birliği ile başlatılan Akkuyu NGS Proje Yarışması’nın başvuruları devam ediyor. Nükleer enerji alanında;

  1. İklim değişikliğine yönelik sürdürülebilir elektrik üretimi, sanayi, ulaşım gibi alanlarda nükleer enerjinin katkısının arttırılması
  2. Nükleer enerjinin toplumsal kabulünün geliştirilmesi
  3. Nükleer güvenlik ve nükleer emniyetin sağlanması
  4. Denizin derinliklerinden uzayın sonsuzluğuna kadar her alanda kullanılan nükleer teknolojide yeni öneriler
  5. Kullanılmış nükleer yakıtlarını ekonomiye kazandırılması

 konularında en yaratıcı ve başarılı projeyi ben üretirim diyorsan; 3 kişilik proje takımını kur ve yarışmaya hemen başvur! Üstelik yarışma tüm lisans bölümlerine açık. 

Yarışma sonucunda;

·         Birinci olan takım Rusya’da Nükleer Santral Teknik Gezisi ve Seminer Ödülü,

·         İkinci olan takım Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığında Staj Ödülü,

·         Üçüncü olan takım Akkuyu Nükleer Güç Santralinde Teknik Gezi Ödülü,

kazanacak. 

Yeteneklerini göstererek kariyerinde fark yaratmak istiyorsan yetenekkapisi.org’ dan tüm detayları incele ve yarışmaya başvur!

Başvuru için son tarih: 28 Mart 2021

0

Misyon

Bugünün ve geleceğin öğretmenlerini; bugünün olduğu kadar geleceğin dünyasının da başarı koşullarını kavramış, toplumsal hayatın aktif üyesi, yenilikçi, özgüven sahibi, milli ve manevi değerlerin bilincinde bireyler olarak yetiştirmek, bunun için gerekli olan yöntemleri aramak, uygulamak, en nitelikli öğrenme materyalleri ve metotları ile hayat boyu öğrenmeyi toplumda sürekli kılmak ve sürekli olarak yenilenmektir.   

Vizyon

Öğretmenlik davranışlarını kavramış, uygun öğretme yaklaşımını seçebilen, öğrencileri öğrenmeye güdüleyebilen, öğrenme kuramlarının bilincinde olan ve eğitim etkinliklerinde öğrenciyi merkeze alan, kaynak arayan, güçlükleri, sorunları görebilen, disiplinler arası bağlantılar kuran mesleki uygulamalar ve bireysel uğraşılar üzerinde danışmanlık yapan, mesleğe hazırlıkta öğrencilere yardımcı olan, geleceğe yönelik süreçlerde yorumlar yapabilen ve eldeki temel bilgilerden yararlanabilen güçlü yarınlar için; okuyan, düşünen, sorgulayan, kendini ifade edebilen, sporu, sanatı ve bilimi yaşam tarzı hâline dönüştüren, gelişmelere açık, farklılıklara saygılı, yenilikçi, etik değerlere bağlı; karar süreçlerine katılan, kaynakları etkili değerlendiren, çevreye duyarlı, öz güveni yüksek, mutlu, sağlıklı, güçlü günümüzün ve geleceğin öğretmenlerini yetiştirmektir.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Eğitim Fakültesi Dekanlığı Dumlupınar Bulvarı,Kampus 07058/ANTALYA
Tel:
Tel: