Hizmet Öncesi Özel Eğitim Semineri

Hizmet Öncesi Özel Eğitim Semineri

 Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü ve Özel Gereksinimli Kişiler Uygulama ve Araştırma Merkezi İşbirliğinde Hizmet Öncesi Özel Eğitim Semineri düzenlenmiştir.  Etkinlik Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Mehmet Canbulat’ın da katılımıyla 7 Mayıs 2019 Salı günü Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir.

Etkinliğin ilk bölümünde Osmangazi Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Macid Ayhan Melekoğlu, Öğrenme Güçlüğünde Öğretimsel Stratejiler konulu konuşmasını yapmıştır.

Sonrasında Üsküdar Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Şaziye Seçkin Yılmaz  tarafından Çocuklarda Dil Gelişimi ve Desteklenmesi konulu bir konuşma yapılmıştır.

 

— Etkinlik Resimleri —

 

— Etkinlik Afişi —

0

Misyon

Bugünün ve geleceğin öğretmenlerini; bugünün olduğu kadar geleceğin dünyasının da başarı koşullarını kavramış bireyler olarak yetiştirmek, bunun için gerekli olan yöntemleri aramak, uygulamak ve sürekli olarak yenilemektir.

Vizyon

Fakültemizin hedefi, öğretmenlik davranışlarını kavramış, uygun öğretme yaklaşımını seçebilen, öğrencileri öğrenmeye güdüleyebilen, öğrenme kuramlarının bilincinde olan ve eğitim etkinliklerinde öğrenciyi merkeze alan, kaynak arayan, güçlükleri, sorunları görebilen, disiplinlerarası bağlantılar kuran mesleki uygulamalar ve bireysel uğraşılar üzerinde danışmanlık yapar; çevredeki özel konuları inceleyip öğretebilen, mesleğe hazırlıkta öğrencilere yardımcı olan; geleceğe yönelik süreçlerde yorumlar yapabilen ve eldeki temel bilgilerden yararlanabilen günümüzün ve geleceğin öğretmenlerini yetiştirmektir.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Eğitim Fakültesi Dekanlığı Dumlupınar Bulvarı,Kampus 07058/ANTALYA
Tel:
Tel: 02422261953 - fax