I.Yenilikçi Eğitimde Yaratıcı Materyal Sergisi/Yarışması

SERGİ SAYFASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

screenshot_2
 

Değerli Alan Eğitimcileri, Öğretmenler ve Öğrenciler,

I. Yenilikçi Eğitimde Yaratıcı Materyal Sergisi/Yarışması, 5 Haziran 2017 tarihinde Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesinde düzenlenecektir. 

Günümüz eğitim dünyasında değişen, kendini sürekli yenileyen bir bakış açısıyla gelecek nesillere yol vermekteyiz. Yeni nesillerin eğitimleri boyunca en etkili eğitimsel yaklaşımları, metotları ve teknikleri bu sürece dâhil ederek eğitmek, bilim dünyasına alanında donanımlı bireyler yetiştirmek başlıca amaçlarımızı oluşturmaktadır. Düzenleyeceğimiz bu sergide, alan eğitimcilerinin öncülüğünde hâlihazırda öğrenim hayatına devam eden lisans öğrencileri ve pedagojik formasyon sertifika programı kursiyerleri kendi alanlarında geliştirecekleri materyalleri sergileme şansı elde edecek olup sergi kapsamında alan eğitimcileri, öğretmenler ve öğrenciler bir araya gelerek alanda yapılmış çalışmaları gözlemleme fırsatı yakalayacaklardır.  

Disiplinler arası paylaşımın ön planda olduğu bu sergide değişimin öncü şehri Antalya’da bulunan Akdeniz Üniversitesinde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Düzenleme Kurulu

 

*Katılımcılara katılım sertifikası verilecektir.

*Her katılımcı en fazla 3 materyal ile katılabilir.

0

Misyon

Bugünün ve geleceğin öğretmenlerini; bugünün olduğu kadar geleceğin dünyasının da başarı koşullarını kavramış, toplumsal hayatın aktif üyesi, yenilikçi, özgüven sahibi, milli ve manevi değerlerin bilincinde bireyler olarak yetiştirmek, bunun için gerekli olan yöntemleri aramak, uygulamak, en nitelikli öğrenme materyalleri ve metotları ile hayat boyu öğrenmeyi toplumda sürekli kılmak ve sürekli olarak yenilenmektir.   

Vizyon

Öğretmenlik davranışlarını kavramış, uygun öğretme yaklaşımını seçebilen, öğrencileri öğrenmeye güdüleyebilen, öğrenme kuramlarının bilincinde olan ve eğitim etkinliklerinde öğrenciyi merkeze alan, kaynak arayan, güçlükleri, sorunları görebilen, disiplinler arası bağlantılar kuran mesleki uygulamalar ve bireysel uğraşılar üzerinde danışmanlık yapan, mesleğe hazırlıkta öğrencilere yardımcı olan, geleceğe yönelik süreçlerde yorumlar yapabilen ve eldeki temel bilgilerden yararlanabilen güçlü yarınlar için; okuyan, düşünen, sorgulayan, kendini ifade edebilen, sporu, sanatı ve bilimi yaşam tarzı hâline dönüştüren, gelişmelere açık, farklılıklara saygılı, yenilikçi, etik değerlere bağlı; karar süreçlerine katılan, kaynakları etkili değerlendiren, çevreye duyarlı, öz güveni yüksek, mutlu, sağlıklı, güçlü günümüzün ve geleceğin öğretmenlerini yetiştirmektir.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Eğitim Fakültesi Dekanlığı Dumlupınar Bulvarı,Kampus 07058/ANTALYA
Tel:
Tel: