İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’u Anma Etkinliği


 

İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un 83.Ölüm Yıl Dönümünde Anma Etkinliği fakültemiz konferans salonunda düzenlenmiştir. 

Dekan yardımcımız Doç.Dr. Bekir Direkci Çanakkale Şehitlerine Şiiri Bağlamında Mehmet Akif’in  İrfan Dünyası Başlıklı konuşmasını gerçekleşmiştir.


 

Fakültemiz ö ğretim üyesi Prof.Dr. Ahmet Köç Mehmet Akif’ten Öğretmenlere Nasihatler başlıklı konuşmasını gerçekleştirmiştir. 


 

İdari ve akademik personelimiz ile öğrencilerimizin yoğun katılımıyla gerçekleşen etkinlik, konuşmacılara çiçek takdim edilmesiyle sona ermiştir. 

 

0

Misyon

Bugünün ve geleceğin öğretmenlerini; bugünün olduğu kadar geleceğin dünyasının da başarı koşullarını kavramış bireyler olarak yetiştirmek, bunun için gerekli olan yöntemleri aramak, uygulamak ve sürekli olarak yenilemektir.

Vizyon

Fakültemizin hedefi, öğretmenlik davranışlarını kavramış, uygun öğretme yaklaşımını seçebilen, öğrencileri öğrenmeye güdüleyebilen, öğrenme kuramlarının bilincinde olan ve eğitim etkinliklerinde öğrenciyi merkeze alan, kaynak arayan, güçlükleri, sorunları görebilen, disiplinlerarası bağlantılar kuran mesleki uygulamalar ve bireysel uğraşılar üzerinde danışmanlık yapar; çevredeki özel konuları inceleyip öğretebilen, mesleğe hazırlıkta öğrencilere yardımcı olan; geleceğe yönelik süreçlerde yorumlar yapabilen ve eldeki temel bilgilerden yararlanabilen günümüzün ve geleceğin öğretmenlerini yetiştirmektir.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Eğitim Fakültesi Dekanlığı Dumlupınar Bulvarı,Kampus 07058/ANTALYA
Tel:
Tel: 02422261953 - fax