Milletin Sesi: İstiklal Şairi Mehmet Akif konulu konferans

”Milletin Sesi: İstiklal Şairi Mehmet Akif” İsimli Konferansa Davet

İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü kapsamında, 12 Mart 2019 (Salı) tarihinde saat 11.00’de Fakültemiz Konferans Salonunda Doç. Dr. Ahmet Köç tarafından ”Milletin Sesi: İstiklal Şairi Mehmet Akif” isimli konferans gerçekleştirilmiştir.

Dekanımız Prof. Dr. Mehmet Canbulat, Dekan Yardımcımız Doç. Dr. Bayram Bıçak, değerli akademisyen ve öğrencilerimizin katıldığı program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından program fakültemiz öğretim üyesi Doç. Dr. Ahmet Köçün,  günün anlam ve önemini açıklayan konuşmasıyla devam etti.

Dekanımız tarafından Doç. Dr. Ahmet Köç’e teşekkür plaketi verilmesiyle program sona ermiştir.

 

 

 

0

Misyon

Bugünün ve geleceğin öğretmenlerini; bugünün olduğu kadar geleceğin dünyasının da başarı koşullarını kavramış, toplumsal hayatın aktif üyesi, yenilikçi, özgüven sahibi, milli ve manevi değerlerin bilincinde bireyler olarak yetiştirmek, bunun için gerekli olan yöntemleri aramak, uygulamak, en nitelikli öğrenme materyalleri ve metotları ile hayat boyu öğrenmeyi toplumda sürekli kılmak ve sürekli olarak yenilenmektir.   

Vizyon

Öğretmenlik davranışlarını kavramış, uygun öğretme yaklaşımını seçebilen, öğrencileri öğrenmeye güdüleyebilen, öğrenme kuramlarının bilincinde olan ve eğitim etkinliklerinde öğrenciyi merkeze alan, kaynak arayan, güçlükleri, sorunları görebilen, disiplinler arası bağlantılar kuran mesleki uygulamalar ve bireysel uğraşılar üzerinde danışmanlık yapan, mesleğe hazırlıkta öğrencilere yardımcı olan, geleceğe yönelik süreçlerde yorumlar yapabilen ve eldeki temel bilgilerden yararlanabilen güçlü yarınlar için; okuyan, düşünen, sorgulayan, kendini ifade edebilen, sporu, sanatı ve bilimi yaşam tarzı hâline dönüştüren, gelişmelere açık, farklılıklara saygılı, yenilikçi, etik değerlere bağlı; karar süreçlerine katılan, kaynakları etkili değerlendiren, çevreye duyarlı, öz güveni yüksek, mutlu, sağlıklı, güçlü günümüzün ve geleceğin öğretmenlerini yetiştirmektir.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Eğitim Fakültesi Dekanlığı Dumlupınar Bulvarı,Kampus 07058/ANTALYA
Tel: 0 (242) 310 6961
Tel: 0 (242) 310 1527