Milletin Sesi: İstiklal Şairi Mehmet Akif konulu konferans

”Milletin Sesi: İstiklal Şairi Mehmet Akif” İsimli Konferansa Davet

İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü kapsamında, 12 Mart 2019 (Salı) tarihinde saat 11.00’de Fakültemiz Konferans Salonunda Doç. Dr. Ahmet Köç tarafından ”Milletin Sesi: İstiklal Şairi Mehmet Akif” isimli konferans gerçekleştirilmiştir.

Dekanımız Prof. Dr. Mehmet Canbulat, Dekan Yardımcımız Doç. Dr. Bayram Bıçak, değerli akademisyen ve öğrencilerimizin katıldığı program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından program fakültemiz öğretim üyesi Doç. Dr. Ahmet Köçün,  günün anlam ve önemini açıklayan konuşmasıyla devam etti.

Dekanımız tarafından Doç. Dr. Ahmet Köç’e teşekkür plaketi verilmesiyle program sona ermiştir.

 

 

 

0

Misyon

Bugünün ve geleceğin öğretmenlerini; bugünün olduğu kadar geleceğin dünyasının da başarı koşullarını kavramış bireyler olarak yetiştirmek, bunun için gerekli olan yöntemleri aramak, uygulamak ve sürekli olarak yenilemektir.

Vizyon

Fakültemizin hedefi, öğretmenlik davranışlarını kavramış, uygun öğretme yaklaşımını seçebilen, öğrencileri öğrenmeye güdüleyebilen, öğrenme kuramlarının bilincinde olan ve eğitim etkinliklerinde öğrenciyi merkeze alan, kaynak arayan, güçlükleri, sorunları görebilen, disiplinlerarası bağlantılar kuran mesleki uygulamalar ve bireysel uğraşılar üzerinde danışmanlık yapar; çevredeki özel konuları inceleyip öğretebilen, mesleğe hazırlıkta öğrencilere yardımcı olan; geleceğe yönelik süreçlerde yorumlar yapabilen ve eldeki temel bilgilerden yararlanabilen günümüzün ve geleceğin öğretmenlerini yetiştirmektir.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Eğitim Fakültesi Dekanlığı Dumlupınar Bulvarı,Kampus 07058/ANTALYA
Tel:
Tel: 02422261953 - fax