Materyal Tasarım Ödülü

Materyal Tasarım Ödülü

Akdeniz Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘V. Alan Eğitiminde Materyal Tasarımı Sergisi´nden ödüllerle döndü.

İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde gerçekleştirilen ‘V. Alan Eğitiminde Materyal Tasarım, Sergi Yarışması’na (ALEMTAYS-V) ve sonrasında düzenlenen Uluslararası Alan Eğitiminde Materyal Sempozyumu’na (IFEMS 2018) Akdeniz Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nden Doç. Dr. Ayhan Akış’ın danışmanlığını yaptığı yüksek lisans öğrencileri Nihal Çetinkaya, Nezire Dikmenli ve Sadık Şanlı 2 materyal ile katıldı.

‘V. Alan Eğitiminde Materyal Tasarım, Sergi Yarışması’na Akdeniz Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nden katılan Öğrenciler  GAP ( Güneydoğu Anadolu Projesi) materyalleri ile sosyal bilgiler programında birinci, Akdeniz Bitki Formasyonu Projeleri ile de kendi alanlarında üçüncü olarak ”ALEMTAYS V” düzenleme kurulu tarafından ödüllendirildi.

Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Mehmet Canbulat, öğrencilerimizi makamında kabul ederek başarılarından dolayı tebrik etti.

0

Misyon

Bugünün ve geleceğin öğretmenlerini; bugünün olduğu kadar geleceğin dünyasının da başarı koşullarını kavramış bireyler olarak yetiştirmek, bunun için gerekli olan yöntemleri aramak, uygulamak ve sürekli olarak yenilemektir.

Vizyon

Fakültemizin hedefi, öğretmenlik davranışlarını kavramış, uygun öğretme yaklaşımını seçebilen, öğrencileri öğrenmeye güdüleyebilen, öğrenme kuramlarının bilincinde olan ve eğitim etkinliklerinde öğrenciyi merkeze alan, kaynak arayan, güçlükleri, sorunları görebilen, disiplinlerarası bağlantılar kuran mesleki uygulamalar ve bireysel uğraşılar üzerinde danışmanlık yapar; çevredeki özel konuları inceleyip öğretebilen, mesleğe hazırlıkta öğrencilere yardımcı olan; geleceğe yönelik süreçlerde yorumlar yapabilen ve eldeki temel bilgilerden yararlanabilen günümüzün ve geleceğin öğretmenlerini yetiştirmektir.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Eğitim Fakültesi Dekanlığı Dumlupınar Bulvarı,Kampus 07058/ANTALYA
Tel:
Tel: 02422261953 - fax