Öğretmenler Günü Kutlama Programı

Eğitim Fakültesi 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı

 

Fakültemiz tarafından düzenlenen Öğretmenler Günü Kutlama Programı 26 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirildi. Programa Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof.Dr. Mustafa Safran,Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Ünal, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ahmet Ögke, fakültemizin dekanı Prof.Dr. Mehmet Canbulat, dekan yardımcıları Prof.Dr. Bayram Bıçak ve Doç.Dr. Bekir Direkci, Antalya İl Milli Eğitim Müdürü  Yüksel Arslan,  Yardımcısı Mehmet Gürcan  ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, müzik dinletisi ile devam etti.
Müzik dinletisinin ardından Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mehmet Canbulat günün anlam ve önemine yönelik bir konuşma gerçekleştirdi. Ardından Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Ünal konuşmasını yapmak üzere sahneye davet edildi. Son olarak fakültemizin davetini kırmayarak bu özel günde aramızda olan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı  Prof.Dr. Mustafa Safran öğretmenlik mesleği, önemi, iyi öğretmen modeli, eğitimde yeni paradigmalar gibi konuları içeren konuşmasını gerçekleştirdi.  
Kutlama programı Pilav Günü etkinliği ile devam etti. 

 

0

Misyon

Bugünün ve geleceğin öğretmenlerini; bugünün olduğu kadar geleceğin dünyasının da başarı koşullarını kavramış, toplumsal hayatın aktif üyesi, yenilikçi, özgüven sahibi, milli ve manevi değerlerin bilincinde bireyler olarak yetiştirmek, bunun için gerekli olan yöntemleri aramak, uygulamak, en nitelikli öğrenme materyalleri ve metotları ile hayat boyu öğrenmeyi toplumda sürekli kılmak ve sürekli olarak yenilenmektir.   

Vizyon

Öğretmenlik davranışlarını kavramış, uygun öğretme yaklaşımını seçebilen, öğrencileri öğrenmeye güdüleyebilen, öğrenme kuramlarının bilincinde olan ve eğitim etkinliklerinde öğrenciyi merkeze alan, kaynak arayan, güçlükleri, sorunları görebilen, disiplinler arası bağlantılar kuran mesleki uygulamalar ve bireysel uğraşılar üzerinde danışmanlık yapan, mesleğe hazırlıkta öğrencilere yardımcı olan, geleceğe yönelik süreçlerde yorumlar yapabilen ve eldeki temel bilgilerden yararlanabilen güçlü yarınlar için; okuyan, düşünen, sorgulayan, kendini ifade edebilen, sporu, sanatı ve bilimi yaşam tarzı hâline dönüştüren, gelişmelere açık, farklılıklara saygılı, yenilikçi, etik değerlere bağlı; karar süreçlerine katılan, kaynakları etkili değerlendiren, çevreye duyarlı, öz güveni yüksek, mutlu, sağlıklı, güçlü günümüzün ve geleceğin öğretmenlerini yetiştirmektir.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Eğitim Fakültesi Dekanlığı Dumlupınar Bulvarı,Kampus 07058/ANTALYA
Tel: 0 (242) 310 6961
Tel: 0 (242) 310 1527