Vytautas Magnus Üniversitesi ile Erasmus İkili Anlaşması

Vytautas Magnus Üniversitesi ile Eğitim Fakültesi Arasında Erasmus İkili Anlaşması Yapıldı

Fakültemiz ile Litvanya Vytautas Magnus Üniversitesi arasında imzalanan ikili Erasmus işbirliği anlaşması çerçevesinde karşılıklı tecrübe paylaşımında bulunmak amacıyla üniversitemizde konuk olan Vytautas Magnus Üniversitesinde görev yapan 4 kişilik akademisyen heyeti fakültemizi ziyaret etti. Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Mehmet Canbulat tarafından dekanlık makamında kabul edilen heyet ile fakültemiz hakkında bilgi paylaşımında bulunulmuş ve karşılıklı işbirliği içerisinde eğitim-öğretim alanında neler yapılabileceğine dair görüşmeler yapılmıştır.

Sonrasında yapılan toplantıda, Dekanımız Prof. Dr. Mehmet Canbulat tarafından, Dekan Yardımcımız Doç. Dr. Bayram Bıçak ve fakültemiz öğretim üyelerinin de katılımıyla fakültemiz hakkında genel bilgi verilmiştir. Fakültemizin alt yapısını görerek ve çeşitli birimlerini inceleyerek fakültemizi daha yakından tanıyan heyet burada öğrendikleri tecrübelerini Litvanya Vytautas Magnus Üniversitesine aktaracaklardır.

 

0

Misyon

Bugünün ve geleceğin öğretmenlerini; bugünün olduğu kadar geleceğin dünyasının da başarı koşullarını kavramış bireyler olarak yetiştirmek, bunun için gerekli olan yöntemleri aramak, uygulamak ve sürekli olarak yenilemektir.

Vizyon

Fakültemizin hedefi, öğretmenlik davranışlarını kavramış, uygun öğretme yaklaşımını seçebilen, öğrencileri öğrenmeye güdüleyebilen, öğrenme kuramlarının bilincinde olan ve eğitim etkinliklerinde öğrenciyi merkeze alan, kaynak arayan, güçlükleri, sorunları görebilen, disiplinlerarası bağlantılar kuran mesleki uygulamalar ve bireysel uğraşılar üzerinde danışmanlık yapar; çevredeki özel konuları inceleyip öğretebilen, mesleğe hazırlıkta öğrencilere yardımcı olan; geleceğe yönelik süreçlerde yorumlar yapabilen ve eldeki temel bilgilerden yararlanabilen günümüzün ve geleceğin öğretmenlerini yetiştirmektir.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Eğitim Fakültesi Dekanlığı Dumlupınar Bulvarı,Kampus 07058/ANTALYA
Tel:
Tel: 02422261953 - fax